DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN

MAKEN grafika ok 2018
„Twórczość Roberta Brylewskiego, jego pionierskie w Polsce podejście do materii dubu i idei sound systemu były dla mnie jedną z najważniejszych inpiracji do rozpoczęcia działalności Joint Venture. Jego muzyka często pojawiała się w moich selekcjach na dziesiątkach imprez, dodając oliwy do ognia radykalnym brzmieniem czy przekazem. Zdarzyło nam się nawet wystąpić w duecie na sound systemowej sesji… Tym razem selekcja 100 % Robert Brylewski – szacunek i pamięć przez taniec. Nie będzie problemu z wyborem utworów.”

Maken

Maken promo 2017 big fot Renata Dziurawiec_Fotor
DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I (Mirosław Dzięciołowski) jest twórcą jednego z pierwszych polskich kolektywów reggae Joint Venture Sound System, obchodzącego w tym roku 30 lat istnienia. Razem z uznanym producentem Activatorem ze Studia As One zagrali tysiące imprez w całej Polsce, w Rosji, Niemczech, Francji, Wlk. Brytanii, Słowacji, Czechach czy Austrii.

Maken to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym.
Poza sceną jest jest dziennikarzem muzycznym i promotorem. Od ponad 10 lat w Polskim Radio Czwórka prowadzi cotygodniowy program „Strefa Dread”. Usłyszeć go można w nagraniach Papriki Korps, francuskiego zespołu Brain Damage czy włoskiego producenta Pablo Rastera. Jest współproducentem pierwszych polskich wydawnictw nagranych na Jamajce w studio Tuff Gong – Rastasize „Day by Day” (2008) oraz Star Guard Muffin „Jamaican Trip” (2011). Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub out of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”. W 2014 nagrodzony został odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę przy Ostróda Reggae Festival.
Pod hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” Maken przedstawi radykalną dubowo – reggae’ową selekcję utworów rzadko granych przez inne sound systemy.

Linki:

https://www.facebook.com/Jointventuresoundsystem
https://www.facebook.com/StrefaDread
http://www.mixcloud.com/makenmiroslawdzieciolowski/

video:

Xiądz Maken w Watykanie

Joint Venture Sound System – urodziny „20 lat prucia głośników”, Warszawa, CDQ 2008

Maken live set Strefa Dread, PR Czwórka

Joint Venture Sound System, live PR Czwórka